Yatak Yıkama

YATAK YIKAMA

Günümüzün yarısını uyuyarak, yatağımızda geçiririz.Bu zaman zarfında vücudumuzun biyolojik özelliği olarak deri ve bazen de kıllarımız yatağa dökülür.Ve tabi ki bir diğer biyolojik özelliğimiz de vücudumuzun sürekli terlemesidir.Bu da yatakta nem oluşmasını sağlar.Peki tüm bu olanlar yatakte ne benzer biçimde dumum oluşturur?

Hepimizin doğru bildiği bir yanlış var! Peki nedir bu? Yatağımızın zamanla sarardığı hepimizce bilinen bir gerçek.Ve bunu vücudumuzun terinden olduğu ve bu nedenle sarardığını düşünürüz.Ancak bu birazcık eksik birazda yanlış bir data.Yalnız terimiz değil, deri döküntümüz ve kıllarda yatağımızın sararmasına niçin oluyor.Fakat gerçek şu ki, yatağı sarartan bunlar değil, bunlarla beslenen (deri döküntüsü, kıl, toz) ve uygun ortam (ter, rutubet) bulan MAYTLAR! Aslen maytların kendisi de değil, bu tarz şeylerin dışkılarıdır yatağımızı sarartan! Bir mayt bir günde vücut kütlesinin 30 katı kadar dışkı bırakır.Bir yandan da bu tarz şeylerin sayıları hızla artmaya adım atar.Bizler her ne kadar yatağımızın çarşaflarını günlük olarak dahi değiştirsek, yatağın içine geçminimum da olsa maytlar burada yuvalanır, çoğalır ve dışkı bırakmaya adım atar.Yatağın içi zamanla kir ve bakteri yuvasına basar.Bir çoğumuzun denediği şey ve müşterilerimizde çokça karşılaştığımız vaziyet, yatağı sileyim derken daha çok kötü olması, kuruduktan sonrasında dalga dalga sarı renklerin oluşması.Bunun sebebi, hepimiz fark etmeden içeriden kirlenen yatağımızın kiri dışarı kusmasıdır. MAYTLAR ve bu tarz şeylerin dışkıları bizlere ne gibi zarar verir? Bunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kimimizde kaşıntı, özellikle astım, bronşit gibi rahatsızlıkları olanlar da gece sabaha karşı nefes daralması,öksürük gibi sağlık problemleri oluşabilir.

  Hakkımızda
  Adana’nın köklü Halı ve Koltuk Yıkama firması olan Bozyel Temizlik. Tecrübe ve teknolojiyi birleştirerek siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çabalamaktadır.

  ADRES

  Yeni Baraj Mahallesi 68063 Sk Ömer Sayın Sitesi B1 Blok Zemin Kat, 01040 Seyhan

  TELEFON

  (0322) 247 00 50

  EMAIL

  info@bozyelhalivekoltukyikama.com